.... Váš partner na ceste za novým domovom....

 

infolinka SK: +421 908 108 208         infolinka HU: +36 20 39 797 69  fedurcova-ZVNC-geminibroker.sk

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2

Príprava bytu

Ak chcete niečo predať, musíte zaujať publikum. Ľudia sú dnes rozptýlení a aj keď možno predávate skvelý byt, nevšimnú si vás. Musíte preto dokázať predstaviť váš byt natoľko lákavo, aby ste zaujali. A na to potrebujete stratégiu.  

  • V ideálnom prípade teda opustite byt a odstráňte z neho všetko, čo sa dá. Kupec kupuje prázdny byt. Ak mu ukážete zaprataný priestor, vyzerá menší.
  • Ak v byte bude nábytok, minimalizujte ho. Odstráňte z bytu všetko osobné, pretože to môže ovplyvniť záujemcu. Ak uvediete návštevníka do rustikálne zariadenej nehnuteľnosti, vyvoláte atmosféru, že to tak musí byť. Ľudia si vytvoria prvý dojem a už sa ho nezbavia.

Ak v byte musí byť vybavenie, potlačte stopy po tom, koľkí ste, s kým žijete, že máte zviera a podobne.

Postarajte sa hlavne o dobrý stav kuchyne, kúpeľne a záchodu, tieto priestory ak sú v poriadku, zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Potom je na rade fotografovanie. Dobré fotografie predajú, zlé fotografie odradia. Ak dáte dobré fotky, predáte oveľa drahšie alebo lepšie. Predstavte si, že vďaka lepšej fotke predáte byt o tisícku drahšie. (Lebo je viac záujemcov.) Koľko vám potrvá príprava? Deň? Stojí vám obetovať deň za tisícku?

Ak budete prezentovať plný byt zahádzaný nábytkom, kupec si nevie dobre predstaviť, ako by ho zariadil. Je síce možné, že vaše vybavenie sa mu bude páčiť, ale nie je to isté. Ak si predstaví, že mu odovzdáte byt možno z polovice zahádzaný haraburdím, môže vám zmiznúť ešte z predvádzačky.

 

Jednoducho pripravte byt na predaj tak, aby bol lákavý. Aby sa budúci majiteľ mohol okamžite začať zamýšľať nad tým, ako by začal sťahovať svoj nábytok…